Evinize, iş yerinize, yazlığınıza uyumlu, kaliteli size özel mobilyalar üretiyoruz. Sağlamlık bir malın en önemli unsurudur.

Marketri (Kakma) ve oyma tekniklerini ve uygulamalarını yapılır.Kakma deseni. Ahşap Oyma Tekniği kullanılarak oluşturulan mobilyalar kendine özgü desenleri ile dekorasyonu tamamlar.
Kakmacılık ahşap malzemenin bazı parçalarını oyarak, buraya daha değerli bir başka madenden veya maddeden parçalar kesip gömmek sûretiyle yapılan süsleme işidir.

kakma

Ahşap Mobilyaya Dair

Ağaç türleri: Ağaç türleri renkleri, dokuları, sertlikleri, taşıma kabiliyetleri, dayanıklılıkları, boya tutma kabiliyetleri, kurutulma kolaylıkları, lif düzgünlükleriyle birbirlerinden ayrılırlar.

Yumuşak ve sert ağaç ayrımı: Yumuşak ağaçlar iğne yapraklı, sert ağaçlar ise geniş yapraklı ağaç anlamına gelir. Sert ağaçlar her zaman sert değildir. Örneğin kavak sert ağaç türüne girer.

Sedir (Cedrus libani) Yumuşak bir ağaçtır ve fazla budaklıdır, bazı türleri boyama problemleri çıkartabilir. Kızıl sedir türü nem, yaşlanma ve böceklere karşı doğal olarak dayanımlıdır. Farklı iklim koşullarına karşı yüksek dayanıma sahiptir.

Sarı Çam (Pinus sylvestris) Yumuşak bir ağaçtır. Dış ortamda kullanıldığında mutlaka ön korumadan geçirilmelidir.

Ladin (Picea abies) Yumuşak bir ağaçtır . Dış ortamda kullanıldığında ön korumadan geçirilmelidir.

Tik (Tectona grandis) Sert bir ağaçtır . Yağlı türleri boyamada problem çıkarabilir.

Meşe (Quercus) Sert bir ağaçtır . Yetiştiği bölgelerde bazen pelit, ya da palamut ağacı diye isimlendirilir. Dayanıklıdır ve genelde sarımsı rentedir. İyi bir yalıtım malzemesidir.

Gürgen (Carpinus) Gürgenin doğal rengi kirli beyazdır. Mobilya endüstrisinin önemli gereçleri olan kontraplak, yonga levha ve kaplama üretiminde en çok yararlanılan ağaçlardan biridir. Masif ve kaplamalı mobilya, oturma mobilyası, bükme sandalye, iş tezgahı, okul sırası yapımında çok kullanılır.

Meranti (Entandrophragma cylindricum) Sert bir ağaçtır ve dış ortamda kullanıldığında ön korumadan geçirilmelidir.

AGAC TREES